Anonym
Mia, rovesnícka poradkyňa:
Ahoj, rozumiem, že ťa táto situácia v neistote veľmi trápi, čo samo
o sebe môže zhoršovať tvoj celkový stav. Je možné, že to, čo opisuješ
ako úzkosť či panické ataky je spustené najmä stresom. Tento stres môže
pochádzať z novej situácie v tvojom živote (máš 15, predpokladám teda,
že si prednedávnom nastúpila na strednú školu) hádkou s blízkym
človekom, prípadne nejakou inou udalosťou v tvojom živote, ktorú si nám
nespomenula. Skúsila by som sa v prvom rade zamyslieť nad tým, čo ti tieto
stavy spúšťa a porozmýšľať, ako vieš tento impulz eliminovať či
ovládnuť. Napriek tomu by som sa však skúsila o tomto porozprávať
s niekým, komu dôveruješ – či už je to kamarátka, rodinný
príslušník, učiteľka alebo dokonca školská psychologička, ak ju na
škole máte. Ak by sa ti tieto stavy zhoršovali, vieš nám, samozrejme,
napísať aj sem do chatu. Držím palce.
