#3256

Anonym

    Emma, rovesnícka poradňa:

    Ahoj, som rada, že si sa rozhodla nám napísať. Najdôležitejšie je
    vybudovať si sebadisciplínu a sústrediť sa na to, prečo už viac nechceš
    jesť tak veľa sladkého. Zo začiatku to môže byť ťažké, preto nemusíš
    vylúčiť sladké úplne zo svojho jedálnička. Môžeš si určiť nejaké
    limity, napríklad že nebudeš už nebudeš jesť večer nič sladké. Verím,
    že nie stále to bude ľahké, preto by si si mohla napríklad napísať na
    papierik dôvody, prečo nechceš jesť veľa sladkého a keď budeš mať na
    nejaké chuť, prečítaj si to, aby si si pripomenula prečo to celé robíš
    🙂 Možno by si si mohla nájsť aj nejakú aktivitu, ktorú začneš robiť,
    keď na to pocítiš chuť, napríklad ísť von na prechádzku alebo sa
    rozprávať s mamou. Prajem ti veľa šťastia s dosiahnutím
    tvojho cieľa.