Anonym
Emma, rovesnícka poradňa:
Ahoj, som rada, že si sa rozhodla nám napísať. Najdôležitejšie je
vybudovať si sebadisciplínu a sústrediť sa na to, prečo už viac nechceš
jesť tak veľa sladkého. Zo začiatku to môže byť ťažké, preto nemusíš
vylúčiť sladké úplne zo svojho jedálnička. Môžeš si určiť nejaké
limity, napríklad že nebudeš už nebudeš jesť večer nič sladké. Verím,
že nie stále to bude ľahké, preto by si si mohla napríklad napísať na
papierik dôvody, prečo nechceš jesť veľa sladkého a keď budeš mať na
nejaké chuť, prečítaj si to, aby si si pripomenula prečo to celé robíš
🙂 Možno by si si mohla nájsť aj nejakú aktivitu, ktorú začneš robiť,
keď na to pocítiš chuť, napríklad ísť von na prechádzku alebo sa
rozprávať s mamou. Prajem ti veľa šťastia s dosiahnutím
tvojho cieľa.
