3. marca 2021 o 8:34
#3276
Anonym
Mia, rovesnícka poradkyňa:
Ahoj, je úplne normálne cítiť bezprostredne pred alebo po menštruácii
aj náhlejšie zmeny nálad, a to z dôvodu zmeny hladín hormónov v tvojom
tele počas tohto obdobia. Spozornela by som len vtedy, pokiaľ by tieto pocity
pretrvávali dlhšie, než len pár dní, vtedy by to bolo už potrebné
riešiť skôr s obvodným lekárom či lekárkou. Viem, že musí byť
nepríjemné prechádzať si týmito pocitmi každý mesiac, no skús si vtedy
náladu spríjemniť niečím, čo máš rada – pozrieť si seriál alebo si
dať svoje obľúbené jedlo. Mojím odporúčaním by bolo zostať (hoc aj
mierne) športovo aktívna aj počas menštruácie – stále mi to pomôže
zlepšiť prípadné bolesti či vylepšiť náladu. Držím palce.
