Anonym
Mia, rovesnícka poradkyňa:
Ahoj Tamara, úplne rozumiem, že asi žiaden vzťah dcéry s mamou nie je
počas puberty úplne najlepší. Rovnako to bolo aj u mňa a úprimne –
človek povie počas hádky mnoho vecí, ktoré by inak nepovedal, aj keď to
v danom momente tak nemyslí. Celá táto situácia môže byť aktuálne ešte
vyhrotenejšia kvôli tomu, že sme spolu všetci zavretí v našich domovoch a
aj preto si začíname prekážať a sme výbušnejší. Skúsila by som sa
možno tvojej mame zdôveriť, že ťa mrzí, keď sa tak často hádate a že
by si to chcela zmeniť – a úprimne sa s ňou porozprávať o tom, čo by
ste pre to obe vedeli spraviť. Ja sama som pomerne výbušná povaha a veľmi
mi pomáha, ak sa pred tým, než poviem niečo nepekné, zhlboka nadýchnem a
napočítam do päť, až tak sa rozhodnem, či to napokon predsa len poviem.
Veľa šťastia.
