Anonym
Anonym:
Ahoj, veľmi ma mrzí, že sa takto citis. Neviem síce presne, o čo ide,
ale môžem ti potvrdiť, že už len to, že o svojich činoch premyslas,
cítiš sa kvôli nim zle je dôkazom, že nie si zlý človek. Všetci robíme
chyby a rozhodnutia, ktoré neskôr v živote ľutujeme. Dôležité je sa
z nich poučiť a neopakovat ich. Spomínaš, že si chcela, aby aj niekto iný
trpel a nie len ty. Viem, že je to veľmi ťažké, ale skus prejaviť sama
sebe trochu súcitu. Ľudia, ktorí prežívajú bolesť, často túto bolesť
prenášajú na druhých. To neospravedlňuje, ale možno zamyslenie sa nad
tým, prečo si to spravila, by ti pomohlo pochopiť kontext a odpustiť si. Si
len človek a tým, že sem píšeš, predpokladám, že si ešte dieta/mladý
človek. Deti a aj tinedzeri ese často nevedia zrelym spôsobom zvládať svoje
emócie a problémy a často sa potom uchyluju napr. aj k ublizovaniu druhým.
Nie je to správne, ale nerobí to z nich zlých ľudí. Co by si povedala
niekomu inému, kto spravil rovnaké veci? Bola by si naňho taka prísna ako si
sama na seba? Držím ti palce a už len z prečítania tohto príspevku som
presvedčená, že nie si zlý človek. Držím ti palce, aby sa ti podarilo
odpustiť si.
