#5332

Anonym

    Anonym:

    Ahoj, veľmi ma mrzí, že sa takto citis. Neviem síce presne, o čo ide,
    ale môžem ti potvrdiť, že už len to, že o svojich činoch premyslas,
    cítiš sa kvôli nim zle je dôkazom, že nie si zlý človek. Všetci robíme
    chyby a rozhodnutia, ktoré neskôr v živote ľutujeme. Dôležité je sa
    z nich poučiť a neopakovat ich. Spomínaš, že si chcela, aby aj niekto iný
    trpel a nie len ty. Viem, že je to veľmi ťažké, ale skus prejaviť sama
    sebe trochu súcitu. Ľudia, ktorí prežívajú bolesť, často túto bolesť
    prenášajú na druhých. To neospravedlňuje, ale možno zamyslenie sa nad
    tým, prečo si to spravila, by ti pomohlo pochopiť kontext a odpustiť si. Si
    len človek a tým, že sem píšeš, predpokladám, že si ešte dieta/mladý
    človek. Deti a aj tinedzeri ese často nevedia zrelym spôsobom zvládať svoje
    emócie a problémy a často sa potom uchyluju napr. aj k ublizovaniu druhým.
    Nie je to správne, ale nerobí to z nich zlých ľudí. Co by si povedala
    niekomu inému, kto spravil rovnaké veci? Bola by si naňho taka prísna ako si
    sama na seba? Držím ti palce a už len z prečítania tohto príspevku som
    presvedčená, že nie si zlý človek. Držím ti palce, aby sa ti podarilo
    odpustiť si.