Anonym
Anonym:
Ahoj, dúfam, že ti nevadí že sa do toho zapájam aj ja.. mrzí ma tvoja
situácia, úplne si viem predstaviť, aké to je mať úzkosť a tak, a chápem
aj tvoje obavy… nie som úplný odborník, takže toto ber s rezervou, ale
pokiaľ viem, tak gynekologické vyšetrenie prebieha tak, že sa najskôr
s tebou lekár porozpráva. Priprav sa na otázky týkajúce sa cyklu, či si
sexuálne aktívna atď. Na to treba odpovedať úprimne. Ďalšie vyšetrenie
závisí od toho či si sexuálne aktívna alebo nie. Keďže už si, tak potom
pokiaľ viem je postup taký, že ti do pošvy zavedú rôzne vyšetrovacie
nástroje. Viem, znie to nepríjemne a vraj to aj trochu nepríjemné je, ale
trvá to chvíľu a nebolí to. Môžeš si o tom prečítať rôzne články.
A čo sa týka úzkosti, veľmi ma mrzí, že to zažívaš… mne pomáha
v takých situáciách self-care – kľudne si pustiť nejaký film čo ťa
baví, niečo čo ťa úplne uvoľní… držím ti palce veľmi.
