#7997

Dominika, rovesnícka poradkyňa

    Ahoj Niki, som rada, že si sa rozhodla napísať do rovesníckej poradne. Z toho čo píšeš rozumiem, že sa cítiš osamelo a bezmocne. Ak ti písanie takýchto textov pomáha vyjadriť tvoje pocity tak to určite rob. Nemala by si však na takéto emócie a myšlienky byť úplne sama. Je veľkým krokom, že si sa rozhodla napísať sem do rovesníckej poradne, no poradila by som ti zdôveriť sa aj niekomu blízkemu. Ak sa necítiš na to, aby si sa zverila rodičom, zájdi za školskou psychologičkou alebo učiteľom/kou, ktorému/ej dôveruješ. Pokojne sa porozprávaj len s kamarátkou, možno sa budeš cítiť aspoň
    o trošku ľahšie, keď to nebudeš dusiť len v sebe. Venuj sa aktivitám, ktoré ti robia aspoň trošku radosť, aj keď to pre teba môže byť náročné. Ak sa budeš potrebovať ešte niekedy porozprávať alebo vypísať môžeš kontaktovať Linku detskej dôvery prostredníctvom emailovej poradne poradna@linkadetskejdovery.sk, bezplatnej telefonickej poradne na čísle 0800 221 021, chatovej alebo rovesníckej poradne. Držím ti palce aby si sa čoskoro cítila lepšie.

    • Táto odpoveď bola upravená pred 1 týždňom, 3 dňami používateľom Jana Jančišinová.