#8072

Anonym

    Ahoj, ja len v podstate chcem zdôrazniť to, čo už tu bolo povedané. Psychológovia sú síce viazaní mlčanlivosťou, no pokým tvoja kamarátka nemá 18, má to svoje hranice. Pri veľmi vážnych situáciách, napr. takých, ktoré ohrozujú jej život či zdravie by to psychológ musel povedať jej rodičom. Záleží veľa od pohľadu psychológa. V tomto prípade bohužiaľ neviem povedať, či by to psychológ povedal, lebo veľa záleží od okolností – ak psychológ vyhodnotí, že je to vážna situácia, ktorá by mohla ohroziť jej život alebo zdravie, je povinný o tom informovať rodičov. Na druhej strane, ak ide o niečo, čo ju neohrozuje, je možné, že to zostane len medzi nimi. Držím palce.