• Táto téma je prázdna.
  • Autor
    Téma
  • #8001 Odpovedať

    Lucy

      Moja kamoska si obcas ublizuje. Nie casto, tak raz za 4 mesiace. Nechce sa zabit, No chcela by to riesit. Nechce vsak, aby sa to dozvedeli jej rodicia. Ak to povie psychologovi, je povinny povedat to rodicom? Od akeho veku uz sa rodicom nemusi hovorit nic?

    Ukázať 2 vlákna odpovedí
    • Autor
      Odpovede
      • #8072 Odpovedať

        Anonym

          Ahoj, ja len v podstate chcem zdôrazniť to, čo už tu bolo povedané. Psychológovia sú síce viazaní mlčanlivosťou, no pokým tvoja kamarátka nemá 18, má to svoje hranice. Pri veľmi vážnych situáciách, napr. takých, ktoré ohrozujú jej život či zdravie by to psychológ musel povedať jej rodičom. Záleží veľa od pohľadu psychológa. V tomto prípade bohužiaľ neviem povedať, či by to psychológ povedal, lebo veľa záleží od okolností – ak psychológ vyhodnotí, že je to vážna situácia, ktorá by mohla ohroziť jej život alebo zdravie, je povinný o tom informovať rodičov. Na druhej strane, ak ide o niečo, čo ju neohrozuje, je možné, že to zostane len medzi nimi. Držím palce.

        • #8032 Odpovedať

          Kaja, rovesnícka poradkyňa

            Ahoj Lucy,
            ďakujeme za to, že si sa ozvala. Je super, že chceš kamarátke pomôcť, skúsim ti vysvetliť, ako to vlastne funguje.
            Ako prvé záleží na tom, či kamarátka už u psychológa bola alebo je to prvýkrát. Ak u psychológa nebola, rodičia musia súhlasiť so sedením do dospelosti (18 rokov), čiže by im to musela tak či tak odôvodniť. Ak však už psychológa má, rodičia sú vedomí sedení, psychológ by mal dodržať lekárske tajomstvo – nemal by hovoriť o ničom čo mu kamarátka povie. Ak však dôjde k tomu, že kamarátka chce ublížiť na zdraví sebe alebo niekomu inému, psychológ je povinný informovať zákonných zástupcov. Psychológ nemusí hovoriť zákonným zástupcom nič až keď kamarátka dovŕši 18.
            U sebapoškodzovania to záleží od pohľadu psychológa. Ak si myslí, že to je vážne, môže informovať rodičov. No je možnosť, že to rodičom nepovie.
            Viem, že kamarátka o tom asi nechce s rodičmi hovoriť, no odporúčam, aby sa o tom porozprávala s odborníkom. Je super, že o tom hovorí aspoň s tebou, ale v tomto prípade by potrebovala aj odbornejšiu pomoc, nie len radu od kamarátky, a predsa ani ty nemusíš vedieť všetko.
            Prajeme ti veľa šťastia.

          • #8019 Odpovedať

            Tami

              Ahoj psychológ je viazaný mlčanlivostou ako každý lekar pokiaľ sa kamarátka nechce zabiť priprade si viac ublížiť nemusí to povedať rodičom psychológ to oznamuje v prípade ak je dieťa v ohrození života alebo zdravia tak si myslím že sa nemusí ničoho báť držím v tom place

          Ukázať 2 vlákna odpovedí
          Odpoveď na: Dozvedia sa to rodicia?
          Vaše údaje:




          <a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">