#2931

Anonym

    Mia, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj, rozumiem, že ťa táto situácia v neistote veľmi trápi, čo samo
    o sebe môže zhoršovať tvoj celkový stav. Je možné, že to, čo opisuješ
    ako úzkosť či panické ataky je spustené najmä stresom. Tento stres môže
    pochádzať z novej situácie v tvojom živote (máš 15, predpokladám teda,
    že si prednedávnom nastúpila na strednú školu) hádkou s blízkym
    človekom, prípadne nejakou inou udalosťou v tvojom živote, ktorú si nám
    nespomenula. Skúsila by som sa v prvom rade zamyslieť nad tým, čo ti tieto
    stavy spúšťa a porozmýšľať, ako vieš tento impulz eliminovať či
    ovládnuť. Napriek tomu by som sa však skúsila o tomto porozprávať
    s niekým, komu dôveruješ – či už je to kamarátka, rodinný
    príslušník, učiteľka alebo dokonca školská psychologička, ak ju na
    škole máte. Ak by sa ti tieto stavy zhoršovali, vieš nám, samozrejme,
    napísať aj sem do chatu. Držím palce.