#3276

Anonym

    Mia, rovesnícka poradkyňa:

    Ahoj, je úplne normálne cítiť bezprostredne pred alebo po menštruácii
    aj náhlejšie zmeny nálad, a to z dôvodu zmeny hladín hormónov v tvojom
    tele počas tohto obdobia. Spozornela by som len vtedy, pokiaľ by tieto pocity
    pretrvávali dlhšie, než len pár dní, vtedy by to bolo už potrebné
    riešiť skôr s obvodným lekárom či lekárkou. Viem, že musí byť
    nepríjemné prechádzať si týmito pocitmi každý mesiac, no skús si vtedy
    náladu spríjemniť niečím, čo máš rada – pozrieť si seriál alebo si
    dať svoje obľúbené jedlo. Mojím odporúčaním by bolo zostať (hoc aj
    mierne) športovo aktívna aj počas menštruácie – stále mi to pomôže
    zlepšiť prípadné bolesti či vylepšiť náladu. Držím palce.