#5258

Anonym

    Ariel:

    ahoj, ja som si nechty obrhrýzala od detstva, nakoniec mi pomohlo nechať si
    nechty narásť postupne. Napr. povedala som si, že necht na malíčku nechám
    na pokoji, nehrýzla som si ho a tak postupne… Chápem tvoju frustráciu, ja
    som našla motiváciu až keď som začala hrať na gitare a potrebovala som
    dlhé nechty, roky som s tým bojovala… Tiež mi pomáhalo vidieť na youtube
    videá od ľudí, ktorí si prestali hrýzť nechty, povedala som si, že keď
    to dokázali oni, tak aj ja… Alebo ak ti to rodičia dovolia, skús ísť do
    salónu a dať si umelé nechty, niektorým ľudom to pomáha… Síce to
    nepríde zo dňa na deň ale ja viem, že sa ti to podarí! Držím palce!