Anonym
anonymna:
Ahoj, Ema, mrzí ma čím si prechádzaš.. Úplne chápem ako sa cítiš,
ale je dôležité vedieť, že si zaslúžiš pomoc a tá psychologička je tu
pre teba. Tiež si prechádzam už dlhšie týmito vecami a taktiež som si
myslela, že takto budú moji rodičia reagovať. Určite Ti odporúčam
povedať psychologičke o všetkom čím si prechádzaš, nezostávaj v tom
sama. Ak ešte nemáš 18 rokov tak to bude musieť povedať tvojim rodičom,
to ale neznamená, že Ti chce ublíť a neznamená to hneď ani to, že tvoji
rodičia budú reagovať tak ako si myslíš. Môžeš sa s ňou dohodnúť na
tom čo presne chceš aby povedala rodičom a aj na tom ako im to má povedať.
Dobre by bolo keby si bola pri tom aj ty a mohli by ste sa všetci spolu
porozprávať. Ak Ti má byť nepríjemné, že by Ťa rodičia neustále
kontrovali tak by im to určite povedala. Je to odborníčka a vie čo Ti
pomôže a čo nie. Tvoji rodičia to od psychologičky určite príjmu a
zachovajú sa tak aby si sa ty cítila dobre. Zároveň Ti aj odporúčam
nájsť si niekoho iného s kým by si sa mohla porozprávať. Držím Ti palce
a dúfam, že všetko zvládneš! 🙂
