#7122

Dominika, rovesnícka poradkyňa

    Ahoj Lenka, som rada, že si napísala do rovesníckej poradne. Je dôležité, aby sa tvoja postava a tvoje telo páčilo hlavne tebe. Preto je v tvojom záujme sa oň starať a dať mu to, čo potrebuje. Ak si občas nezdravé jedlo užívaš, nie je to nič zlé. Dôležité je aby prevažovala zdravá strava, ktorá ti dodá energiu. Rozumiem, že reakcia tvojich rodičov ti môže prísť prehnaná a frustruje ťa to, hlavne keď nevieš, čo s tým. Ak máš však pocit, že s tvojim jedálničkom niečo nie je v poriadku mala by si s tým zájsť za odborníkom. Môžeš ísť za psychológom, ktorý by ti poskytol náhľad do tvojho vnútra a prečo sa niektoré situácie dejú. Odporučila by som ti aj návštevu tvojho detského lekára, aby si sa uistila, že je všetko v poriadku. Prípadne môžeš zájsť za nutričným poradcom, ktorý ti zostaví jedálniček a cvičenie na mieru. Možno bude pre teba jednoduchšie to takto dodržať a nezdabúdať jesť. Vo väčšine prípadov je to tak, že ak začneš vyvážene a pravidelne jesť, zníži sa potreba prejedať sa.Držím ti palce s riešením tejto situácie. Ak by si sa potrebovala o niečom poradiť, odporúčam ti navštíviť stránku chuť žiť, ktorá sa zaoberá práve poradenstvom pri poruchách príjmu potravy, ale aj nutričným poradenstvom. Neváhaj kontaktovať aj Linku detskej dôvery prostredníctvom chatu, emailovej poradne odkazy@linkadeti.sk, telefonickej alebo rovesníckej poradne.